Työsuojeluvaltuutetut

TYÖSUOJELUVALTUUTETUT 2018-2021

 

TOIMIALUE 1. Konsernihallinto

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden kaksi päivää viikossa työsuojelutehtäviin käyttävänä työsuojeluvaltuutettuna toimii

Päivi Ahola Länsipuisto 24, 28100 Pori puh 044 701 4404 paivi.ahola@pori.fi

 

TOIMIALUE 2. Sivistystoimiala

Opetusyksikkö

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii

Arto Suni Antinkatu 16 B, 28100 Pori puh 044 701 5235 arto.suni@pori.fi

 

Varhaiskasvatusyksikkö ja yhteiset palvelut

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii

Marja Taimi Antinkatu 16 B, 28100 Pori  puh 044 701 7005 marja.taimi@pori.fi
 

Kulttuuri-, liikunta- ja nuorisoyksiköt

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden kaksi päivää viikossa työsuojelutehtäviin käyttävänä työsuojeluvaltuutettuna toimii

Santtu Taipale Metsämiehenkatu 19 (Stadion), 28500 Pori puh. 044 701 5685 santtu.taipale@pori.fi

 

TOIMIALUE 3. Tekninen toimiala, Ympäristö- ja lupapalvelut toimiala, Porin Vesi

Työntekijöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii

Jussi Viertola  Antinkatu 16 B, 28100 Pori  puh 044 701 1908  jussi.viertola@pori.fi
 

Toimihenkilöiden työsuojeluvaltuutettuna oman toimensa ohessa toimii  Kari Torniainen Yrjönkatu 6 B, 28100 Pori puh 044 701 1696 kari.torniainen@pori.fi

 

TOIMIALUE 4. Porin Palveluliikelaitos

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii

Jenni Ukkonen Antinkatu 16 B, 28100 Pori  puh 044 701 4997 jenni.ukkonen@pori.fi
 

 

TOIMIALUE 5. Satakunnan pelastuslaitos

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden osa-aikaisena työsuojeluvaltuutettuna toimii

Asko Mansikkamäki Satakunnankatu 3, 28100 Pori  puh 040 520 7491 asko.mansikkamaki@satapelastus.fi

 

TOIMIALUE 6. Perusturva

Sosiaali- ja perhepalvelut, terveys- ja sairaalapalvelut

Työntekijöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii

Kirsi Karuneva Antinkatu 16 B, 28100 Pori  puh 044 701 3138 kirsi.karuneva@pori.fi

 

Vanhuspalvelut ja aikuissosiaalityö

Työntekijöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii

Eeva Nordström Antinkatu 16 B, 28100 Pori puh 044 701 1907 eeva.nordstrom@pori.fi 
 

Suun terveydenhuolto, sisäiset palvelut, terveys- ja sairaalapalveluiden yhteiset palvelut

Työntekijöiden kaksi päivää viikossa työsuojelutehtäviin käyttävänä työsuojeluvaltuutettuna toimii

Virpi Lindström  Maantiekatu 31, 28120 Pori puh. 044 701 3441  virpi.lindstrom@ porinperusturva.fi

 

Perusturvan toimihenkilöt

Toimihenkilöiden yhden päivän työsuojelutehtäviin käyttävänä työsuojeluvaltuutettuna toimii

Sirpa Urpilainen Maantiekatu 31, 28120 Pori puh 044 701 8402 sirpa.urpilainen@porinperusturva.fi