Työsuojeluvaltuutetut


TYÖSUOJELUVALTUUTETUT 2022-2025

 

TOIMIALUE 1. Satakunnan pelastuslaitos

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden osa-aikaisena 2 pv/vko työsuojeluvaltuutettuna toimii Asko Mansikkamäki

Satakunnankatu 3, 28100 Pori puh 040 520 7491 asko.mansikkamaki@satapelastus.fi

 

TOIMIALUE 2. Perusturva/ Aikuissosiaalityö, lastensuojelu, lapsiperheiden palvelut, sosiaali- ja perhepalveluiden yhteiset palvelut, vammaispalvelut

Työntekijöiden työsuojeluvaltuutettuna toimii Tarja Halminen

Antinkatu 16 B, 28100 Pori puh 044 701 2844 tarja.halminen@pori.fi

 

TOIMIALUE 3. Perusturva/Iäkkäiden kotihoitopalvelut ja ympärivuorokautinen hoito

Työntekijöiden työsuojeluvaltuutettuna toimii Tiina Pösö

Antinkatu 16 B, 28100 Pori puh 044 701 1907  tiina.poso@pori.fi

 

TOIMIALUE 4. Perusturva/ Avosairaanhoidon ja terveydenhoidon palvelut, polikliininen osaamiskeskus, sairaalapalvelut, suun terveydenhuolto, perusturvan yleishallinto, talous- ja hallintopalvelu, terveyspalvelujen yhteiset palvelut

Työntekijöiden työsuojeluvaltuutettuna toimii Heli Salokangas

Antinkatu 16 B, 28100 Pori puh 044 701 3138  heli.salokangas@pori.fi

 

TOIMIALUE 5. Perusturva/Toimihenkilöt, esimiehet 2 pv/vko

Työsuojeluvaltuuttetuna toimii Sirpa Urpilainen

Maantiekatu 39, 28100 Pori puh 044 701 8402 sirpa.urpilainen@porinperusturva.fi

 

TOIMIALUE 6. Tekninen toimiala, ELYM, Porin Vesi

Työntekijöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii Jussi Viertola 

Antinkatu 16 B, 28100 Pori  puh 044 701 1908  jussi.viertola@pori.fi

 

TOIMIALUE 7.Tekninen toimiala, ELYM, Porin Vesi

Toimihenkilöiden työsuojeluvaltuutettuna oman toimensa ohessa toimii  Kari Torniainen

Yrjönkatu 6 B, 28100 Pori puh 044 701 1696  kari.torniainen@pori.fi 

 

TOIMIALUE 8. PLL, Konsernipalvelut, tarkastustoimi, Sivi; kirjastopalvelut, taide- ja kulttuuripalvelut, sivistävä koulutus

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii Jenni Ukkonen

Antinkatu 16 B, 28100 Pori  puh 044 701 4997 jenni.ukkonen@pori.fi

 

TOIMIALUE 9. Sivi; perhepäivähoito, päiväkotihoito, varhaiskasvatus, sivistävä hallinto, ohjaamo, liikuntapalvelut, nuorisopalvelut

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii Marja Taimi

Antinkatu 16 B, 28100 Pori  puh 044 701 7005 marja.taimi@pori.fi

 

TOIMIALUE 10. Perusopetus/ lukiokoulutus

Työntekijöiden ja toimihenkilöiden päätoimisena työsuojeluvaltuutettuna toimii Tiina Lamminpää

Antinkatu 16 B, 28100 Pori puh 044 701 2848  tiina.lamminpaa@pori.fi